Zakres obowiązków – literatura must have dla każdej kobiety

Powieść pod tytułem Zakres obowiązków nie jest klasyczną książką o miłości. Ta pozycja autorstwa Anny Langner dobrze oddaje klimat książki z motywem intrygi, kłamstwa, pożądania… Główna bohaterka z książki miała dzieciństwo, którego nikt nie mógłby jej pozazdrościć. Niestety jej życie bardzo często sprawiało przykre niespodzianki i niezapowiedziane sytuacje. Na szczęście po wielu latach nieszczęść pojawiło się światełko w tunelu głównej bohaterki. Magdalenie udało się znaleźć ciekawą pracę z bardzo atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Kierownictwo Magdaleny składa się z aż trzech osób. Są to przystojni mężczyźni, którzy mają wobec Magdaleny pewien cel. Czy nasza główna bohaterka odgadnie myśli swoich szefów?

Rola Adama, Mateusza i Szymona w życiu Magdaleny

Główna bohaterka Magdalena po rozpoczęciu pracy zastanawia się co będzie należało do jej obowiązków. Na początku nic nie jest jasne, wszystko jest owiane tajemnicą. Szefostwo głównej bohaterki żyje chwilą. Dla nich liczy się przyjemność, żyją według zasady “carpe diem”. Warto również wspomnieć, iż nasza główna bohaterka z kolei zawsze trafiała na nieodpowiednich ludzi dlatego nie wierzy w dobroć. I tu pojawia się pytanie czy poznanie kierownictwa w postaci Adama, Mateusza i Szymona coś zmieni w życiu Magdaleny?

Życie Magdaleny

Matka Magdaleny była alkoholiczką, natomiast ojciec się nią nie interesował. Na domiar złego jej brat wcześnie odszedł z tego świata. W tym ciężkim momencie nasza główna bohaterka straciła stałe źródło dochodu co również niekorzystnie wpłynęło na jej osobowość. Na szczęście wtedy los się do niej uśmiechnął i wówczas pojawiła się u Magdaleny możliwość zatrudnienia jako asystentka zarządu w firmie “Clover Project”. W tak kryzysowym momencie nie pozostaje nic innego jak przyjęcie tej atrakcyjnej propozycji.

Zaskakująca fabuła w książce Anny Langner

Główna bohaterka Magda bardzo szybko orientuje się, iż w jej firmie nie wszystko jest takie piękne na jakie wygląda. Okazuje się, że tytułowy zakres obowiązków jest inny niż przypuszczała nasza główna bohaterka. Czy chodzi o słodki romans? Niestety nie tym razem. W książce Anny Langner, polskiej pisarki pojawia się intryga, kłamstwo i niedopowiedzenie. Jak na tym wyjdzie Magdalena? Czy zatrudnienie w firmie “Clover Project” okaże się dla Magdaleny korzystne czy też wręcz przeciwnie? Wyżej wymieniona powieść:

  • trzyma czytelnika w napięciu,
  • ukazuje skomplikowaną relację damsko-męską,
  • zaskakuje skomplikowaną fabułą,
  • wciąga czytelnika w intrygę i kłamstwo..